czwartek, 15 lutego 2018

Enjoy the Depeche Mode.
Hello my lovely readers! Today I'll share with you with my photos from concert of Depeche Mode, which was held in Atlas Arena, in Łódź. To be honest, it was the very first time I've attend to such huge event in my whole life and I was super excited about it. What's more, I'm fan od Depeche Mode and I was so enthusiastic and eager to see and to listen to them on live. The concert was fulfield with a lot of positive enery of frontman of band - Dave Gahan, beautiful songs, which were written by Martin Gore and amazing atmosphere thanks to playing keyboards by Andrew Fletcher. It was unforgettable experience to be part of this concert and I'm really graceful that I was able to be there. Hope that you'll like my photos and have a great evening to all of you, my dear readers!

Witajcie moi drodzy! W dzisiejszym poście podzielę się z Wami zdjęciami z koncertu Depeche Mode, który miał miejsce w Atlas Arenie, w Łodzi. Szczerze powiedziawszy, pierwszy raz miałam okazję uczestniczyć w tak ogromnej imprezie i byłam nią naprawdę podekscytowana. Co więcej, jestem fanką "Depeche'ów", więc tym bardziej nie mogłam się doczekać aż zobaczę i posłucham ich na żywo. Koncert był przepełniony pozytywną energią frontmana zespołu - Dave'a Gahana, przepięknymi piosenkami napisanymi przez Martina Gore'a oraz niesamowitą atmosferą dzięki doskonałej grze na klawiszach Andrew Fletcher'a. Całość mogłabym opisać jako niezapomniane przeżycie i jestem wdzięczna, że mogłam być częścią tego koncertu. Mam nadzieję, że ten post i Wam się spodoba oraz życzę wszystkim udanego wieczoru, Kochani!

10 komentarzy:

 1. Ale fajnie, że byłaś na koncercie :D
  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Pojęcia nie miałam że oni nadal koncertują.Bardzo lubię ich stare kawałki, szczęściara z Ciebie, że mogłaś ich zobaczyć na żywo :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. wow super, uwielbiam takie koncerty, choć już dawno na żadnym nie byłam:) wyglądałaś przepięknie:* super koszulka:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, looks like an amazing time! My grandfather was born in Lodz!
  Have a lovely weekend :)
  Rosanna x
  Rose's Rooftop

  OdpowiedzUsuń
 5. I adore Depeche Mode!!!! Very cool ivent! Greetings, Ivonne. And thanks for sharing dear)

  OdpowiedzUsuń
 6. so great you were able to attend their concert...you know I really love this brand.

  http://modaodaradosti.blogspot.ba/

  OdpowiedzUsuń